2017/06/23

Zaskakująca decyzja Kaczyńskiego ws. Trumpa!

Jarosław Kaczyński nie spotka się z Donaldem Trumpem – dowiaduje się Fakt24. Jak wynika z naszych informacji, to była decyzja samego prezesa PiS. Według ważnego polityka partii rządzącej, Kaczyński uważa, że to przede wszystkim prezydent Andrzej Duda jest gospodarzem i to on ma być na pierwszym planie podczas wizyty prezydenta USA w Polsce 6 lipca.
– Kaczyński nie zabiegał i nie będzie zabiegać o spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych – słyszymy od ważnego polityka PiS. – Prezes nie ma żadnej potrzeby – ani politycznej, ani prywatnej – by spotykać się z Donaldem Trumpem – dodaje nasz rozmówca. Dla niektórych może to być zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę fakt, iż – jak ujawnił ostatnio Adam Bielan w Radiu Zet – to Jarosław Kaczyński był pierwszą osobą zabiegającą o zorganizowanie wizyty Donalda Trumpa w Polsce.
Bielan pytany przez Konrada Piaseckiego o to, czy prezydent Stanów Zjednoczonych spotka się z Jarosławem Kaczyńskim, odpowiedział, że „jeżeli strona amerykańska wystąpi o takie spotkanie, to być może do takiego spotkania dojdzie”. Dziś wiadomo, że jednak nie.
W czwartek wicemarszałek Senatu, a także nieformalny doradca prezesa PiS ws. międzynarodowych, podkreślał w „Kropce nad i”, iż to Andrzej Duda „jest autorem zaproszenia prezydenta Trumpa do Polski”. Podobne stwierdzenie padło z ust Bielana w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. Polityk jasno wskazywał, że wizyta Trumpa w Polsce to przede wszystkim sukces polskiego prezydenta, a nie – jak twierdzą stronnicy Witolda Waszczykowskiego – szefa MSZ.
Prezydent Trump ma wziąć udział 6 lipca w Warszawie w tzw. Szczycie Państw Trójmorza, czyli grupie 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej, położonych między Bałtykiem, Morzem Śródziemnym i Morzem Czarnym.
FAKT.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz