2017/06/23

Ginekolog w TVP o tym, że jest wrogiem menstruacji. "Kobieta bez miesiączki jest luksusowa"

Lekarz w programie TVP miał obalać mity i potwierdzać fakty na temat menstruacji, ale zaskoczył wyznaniem, że jest jej wrogiem. - Kobieta bez miesiączki jest kobietą luksusową i na to zasługuje - mówił ginekolog.
W porannym programie TVP "Pytanie na Śniadanie" podjęto temat menstruacji. Obecny w studio ginekolog dr Tomasz Zając miał obalać mity na jej temat. W trakcie rozmowy oznajmił jednak, że "jest zaciekłym, nieprzejednanym wrogiem miesiączkowania".Kobieta bez miesiączki jest kobietą luksusową i na to zasługuje - powiedział lekarz.
Mitem jest to, że trzeba miesiączkować. Trzeba mieć hormony płciowe. Natomiast miesiączka, która jest oznaką tej gry hormonalnej nie jest konieczna i są na to sposoby, żeby nie miesiączkować
- kontynuował dr Zając. Ginekolog przypomniał, że Jeszcze w XIX wieku "kobiety rodziły 16-20 dzieci, były cały czas w ciąży, nie miały miesiączek".
- Potem ze względu na emancypację, ze względu na kontrolę urodzin, miesiączki się pojawiły i są, i jest mniej porodów. I to jest zło, z którym ginekolodzy próbują walczyć. Naprawdę jest wiele sposobów, dla kobiet w każdym wieku, żeby pozbyć się miesiączek, a na pewno obfitych miesiączek koniecznie, bo to już jest proces chorobowy i trzeba go leczyć - mówił dalej, ku zdziwieniu prowadzącej program Marceliny Zawadzkiej.

Usuwanie śluzówki macicy

Była Miss Polonia nieśmiało zapytała, czy można sobie pomóc antykoncepcją. - Między innymi, tak. Ale są też takie sposoby, że jeżeli panie już skończyły rodność, to można im usunąć śluzówkę macicy, tak zwaną termoablację zrobić i też nie miesiączkują. Jest wiele, wiele sposobów - stwierdził dr Zając.
Co ciekawe, przed wywodem o braku miesiączki lekarz sam stwierdził, że "prawidłowa miesiączka powinna być skąpa i niebolesna".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz