2017/06/24

Tusk i marynarka Junckera. Kilka sekund, które mówią o „królu Europy” wszystko

Znalezione obrazy dla zapytania Tusk i marynarka Junckera. Kilka sekund, które mówią o „królu Europy” wszystkoDodano: 24.06.2017 [09:07]

foto: twitter.com/Dominika Cosic
Scena z udziałem Donalda Tuska i Jean-Claude Junckera, którą zarejestrowano podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, zyskuje coraz większą popularność w internecie. Trudno się temu zainteresowaniu dziwić, bo wspomniana scena pokazuje „króla Europy” w dość niecodziennej roli i – co więcej – mówi wiele o jego miejscu na unijnych salonach.

Przewodniczący Komisji Europejskiej traktuje polityków UE w oryginalny sposób – a to całuje ich w czoła, a to poklepuje po głowach, a to w końcu przybija „piątki”. Niektórzy dopatrują się w dziwacznym zachowaniu Junckera symptomów charakterystycznych dla dolegliwości zwanej „chorobą filipińską”. Sporo wskazuje również na to, że szef KE robi co chce, bo część unijnych polityków zwyczajnie na to pozwala. Ba, niektórzy wychodzą nawet przed szereg i nadskakują mu w sposób wręcz służalczy. Jednak przebić koleżanki i kolegów w podlizywaniu się Junckerowi postanowił nikt inny jak Donald Tusk.

Scenę, która pokazuje szefa Rady Europejskiej w całkiem nowej roli, zarejestrowano podczas drugiego dnia szczytu UE w Brukseli. Widać na niej, jak w czasie wspólnego wystąpienia Jean-Claude Juncker zakłada marynarkę. I kto nieoczekiwanie spieszy mu z pomocą? Oczywiście Tusk. „Właściwy człowiek na właściwym miejscu” – podsumował krótko zachowanie „króla Europy” jeden z internautów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz