2017/06/24

Wszyscy o tym trąbią, a to ordynarny fake news. Takiego spotkania prezesa PiS nigdy nie planowano


Dodano: 24.06.2017 [12:36]

foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Nigdy nie było mowy o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas jego wizyty w Polsce – podkreślił wicemarszałek senatu Adama Bielan. – Nie wiem skąd te informacje, te fake newsy się biorą – dodał.

 Wszyscy mówią o spotkaniu, którego nie ma, które nigdy nie było planowane i nikt o takie spotkanie nie występował – mówił Adam Bielan na antenie RMF FM. – Absolutnie nie, (...) nigdy nie było o tym mowy. Gospodarzem spotkania jest prezydent Andrzej Duda – dodał, odnosząc się do medialnych informacji.

Prezydent Donald Trump będzie nocował w Polsce i jednak następnego dnia 6 lipca będzie musiał spotkać się z wieloma przywódcami. Najpierw będzie to spotkanie w węższym gronie – bilateralne, z prezydentem Dudą. Potem będzie wiele spotkań bilateralnych z przywódcami, którzy przyjadą na szczyt Trójmorza. Na końcu będzie spotkanie na szczycie Trójmorza i wreszcie o godz. 13 spotkanie z Polakami otwarte dla wszystkich 
– tłumaczył polityk.

Jego zdaniem, służby dyplomatyczne i amerykańscy politycy „mają nieskrępowany dostęp do Jarosława Kaczyńskiego” i rozmaite ustalenia mogą być toczone „niezależnie od spotkań na szczycie”.

Pytany, czy strona polska zabiegała o spotkanie Kaczyńskiego z Trumpem, odparł:

Nigdy nie zabiegaliśmy o krótkie spotkanie, powiedziałbym kurtuazyjne. Każdy, kto zna Jarosława Kaczyńskiego wie, że to jest ostatnia rzecz, której on potrzebuje, więc zupełnie nie wiem, skąd te informacje, te fake newsy się biorą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz