2017/06/25

Znamy ceny medycznej marihuany! Zobacz ile będzie kosztowała… *********** Oczywiście rząd dojdzie do tego że lepiej chodować niż płacić bajońskie ceny ale musi upłynac trochę czasu , wolniej myślimy ??????


Wczoraj sejm przyjął ustawę dopuszczającą obrót medyczną marihuaną. Ziele ma do naszych aptek trafić z Izraela. Cena jednak może niektórych odstraszyć.

To już pewne marihuana dla chorych będzie droższa w aptece niż na ulicy u dillera. Wszystko przez brak uwzględnienia postulatu by medyczne konopie hodować w Polsce. Trawkę do aptek będziemy sprowadzać z Izraela. Odmiana która będzie dostępna to prawdopodobnie AvidekelOdmiana Avidekel została stworzona w Izraelu przez breederów pracujących dla firmy Tikum, licencjonowanej przez rząd tego kraju. Zawiera ona – w zależności od fenotypu – od 15,8% do 16,3% CBD. Praca nad tą odmianą zaczęła się w 2009 i zakończyła sukcesem trzy lata później. Avidekel okazała się niezwykle skutecznym lekarstwem w zwalczaniu szeregu chorób przy minimalnych “efektach ubocznych”.
Kwiatostany z niej otrzymane stosuje się w leczeniu m.in. artretyzmu reumatycznego, zapalenia okrężnicy, zapalenia wątroby, chorób serca i cukrzycy, dzięki czemu Avidekel stał się szybko jedną z ulubionych odmian marihuany pacjentów w Izraelu. Da się słyszeć nawet głosy o całkowitym wyeliminowaniu bólu u chorych, którzy są w stanie robić wszystko, czego nie byliby w stanie robić bez niej. Zgodnie z danymi izraelskiego ministerstwa zdrowia, obecnie 11 tys. obywateli tego kraju otrzymuje recepty na marihuanę regularnie.

Niestety cena będzie zaporowa. Koszt zakupu jednego grama ma oscylować w granicy 12-15 euro czyli około 50zł.

Cena jest wyższa niż na czarnym rynku. Może to powodować sytuację podobną do Czechów, gdzie marihuany w aptece nikt nie kupował bo po prostu była za droga. Dopiero od roku Czesi postawili na własne plantacje co obniżyło cenę do 8zł za gram! My niestety zamiast zarabiać oddajemy rynek Izraelowi. To rozwiązanie budzi najwięcej kontrowersji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz