2017/06/25

Bezczelny Niemiec. Schulz walcząc z Merkel, ohydnie atakuje Polskę i Węgry

Znalezione obrazy dla zapytania Bezczelny Niemiec. Schulz walcząc z Merkel, ohydnie atakuje Polskę i WęgryDodano: 25.06.2017 [15:54]

foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił Angeli Merkel (podczas dzisiejszego zjazdu SPD w Dortmundzie) bierność wobec rządów Węgier i Polski, kwestionujących jego zdaniem tolerancję i otwartość. Podkreślił, że solidarność nie jest jednokierunkowa. To nie pierwszy raz Schulz obraża Polskę i Węgry. Teraz jednak wiadomo, że dla sukcesu w wyborach gotów jest na każde świństwo.

– Europa ma nowe problemy. Są w niej rządy, które kwestionują tolerancję i otwartość na świat – na przykład rząd w Budapeszcie, rząd Viktora Orbana, twórcy pojęcia "nieliberalna demokracja", cokolwiek miałoby to oznaczać. Albo rząd w Warszawie, którego pierwszą czynnością urzędową było zakwestionowanie niezależności Trybunału Konstytucyjnego i atak na wolność mediów – powiedział Schulz, przedstawiając program wyborczy swojej partii.

Zaznaczył, że od lat jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a obecnie szef SPD zwraca uwagę na te nieprawidłowości.

Poruszałem ten temat niezliczoną liczbę razy na (posiedzeniach) Rady Europejskiej i nigdy nie uzyskałem poparcia od szefowej niemieckiego rządu
– zauważył niemiecki socjaldemokrata.

To prawda -– Niemiec Schulz nie pierwszy raz w bezczelny sposób atakuje Polskę i Węgry.

CZYTAJ WIĘCEJ: Martin Schulz: "Nie będę przepraszał Polaków za moje słowa"

Może lepiej niech zajmie się problemami w kraju, którym chce rządzić. A przede wszystkim zadba o bezpieczeństwo swoich rodaków!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz