FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI
Anna Dymna szczerze o ludziach. Tych najsłabszych i chorych
Za kilka dni rozpocznie się 11. edycja organizowanego przez Annę Dymną (64 l.) Festiwalu Zaczarowanej Piosenki promującego utalentowane wokalnie osoby z niepełnosprawnościami. – Czy człowiek niepełnosprawny jest rzeczywiście niepełnosprawny? Czy musi być przez to gorszy? – pyta w rozmowie z Faktem
Niepełnosprawność często bywa tematem tabu. Aktorka poprzez swój festiwal próbuje walczyć z takim podejściem. – Ludziom niepełnosprawnym bardzo trudno jest zaakceptować siebie, wyjść do ludzi, rywalizować z nimi i normalnie żyć. Im jest potrzebna przyjaźń, normalność, pomoc w przełamaniu tylu barier. Dlatego na naszym festiwalu w finałach obok naszych niepełnosprawnych wokalistów stoją wielkie gwiazdy polskiej piosenki i śpiewają z nimi w duecie, pomagają i trzymają za nich kciuki. To dla osób niepełnosprawnych jest ogromnie ważne. Nagle pryskają wszystkie bariery – opowiada aktorka.Wśród zaproszonych do Krakowa gwiazd są m.in. Edyta Geppert (62 l.), Irena Santor (81 l.) czy Rafał Brzozowski (34 l.). – Festiwal Zaczarowanej Piosenki pokazuje, że ludzie zwani niepełnosprawnymi są często sprawniejsi od nas, mają w sobie niezwykłe pokłady radości isiły. I naprawdę są potrzebnymi i pełnoprawnymi obywatelami i ludźmi, od których możemy się wiele nauczyć – podsumowuje stanowczo Anna Dymna. Wszystko to ładnie , pięknie a akcja Dymnej wspaniała . Ale po tych jej koncertach ludzie wracają do realu . A tu niestety wesoło nie jest . Mamy ludzi i ludziory . Są tacy dla których niepełnosprawność nie stanowi problemu , ale są i tacy którzy są okrutni . Wystarczy sobie przypomnieć Eurowizję jak ludzie się nabijali z Kruszyńskiej i mówili że na litość chce tam ich wziąść ale że gówno to jej da bo niepełnosprawność to jedno a denny śpiew to drugie . A że kaleka to nic jej nie pomoże . I tak jest w wielu przypadkach . Nie wspomnę już o niepełnoprawnych umysłowo bo tych po prostu nazywają debilami a Korwin-Mikke by ich powybijał . Tak że nie warto wmawiać tym osoba że są tacy sami jak pozostali , bo nie są i nie będą i muszą o tym pamiętać . gb
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz