W oświadczeniu ks. Nęcek cytuje faktyczne wczorajsze wypowiedzi kardynała dotyczące prezydenta elekta.
orazNa rozpoczęcie liturgii w Katedrze Wawelskiej: „Cieszymy się, że jest wraz z nami prezydent elekt, dla którego prosimy od Boga o pomoc w spełnieniu wszystkiego, o czym marzy społeczeństwo. Niech to marzenie stanie się rzeczywistością”.
Na zakończenie uroczystości przez Bazyliką Mariacką przy czwartym ołtarzu: „Nie tylko, że wypada mi podziękować, ale czynię to z całego serca. Za obecność Rodziców i Pana Prezydenta elekta. Kraków jest Jego miastem".
„Jak więc w tym kontekście rozumieć słowa „Gazety Wyborczej”, w której napisano, że Metropolita Krakowski powiedział „liczę, że od sierpnia w Polsce będzie lepiej”? Czy nie jest to przesadna nadinterpretacja słów krakowskiego biskupa, która wywołała niepotrzebne zamieszanie i burzę?” - pyta ks. Nęcek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz