2015/06/05

Imigranci zamknięci w ciężarówkach. Aresztowano czterech Polaków

Imigranci zamknięci w ciężarówkach. Aresztowano czterech Polaków

Dzisiaj, 5 czerwca (10:58)
Aktualizacja: 31 minut temu
Brytyjskie służby odnalazły 68 nielegalnych imigrantów, zamkniętych w ciężarówkach w międzynarodowym porcie w Essex - informuje BBC. Siedem osób, skarżących się na bóle brzucha i klatki piersiowej przewieziono do szpitala. Imigranci pochodzili m.in. z Europy i Azji. W sprawie aresztowanych zostało czterech polskich kierowców.
Imigranci byli różnych narodowości /NYUNT WIN    /PAP/EPA
Imigranci byli różnych narodowości
/NYUNT WIN /PAP/EPA

Wśród odnalezionych były dwie kobiety w ciąży i 15 dzieci.

Jak poinformował pracownik służb ratowniczych Matthew Broad, imigranci byli różnych narodowości i pochodzili zarówno z Europy, jak i spoza Starego Kontynentu. Wcześniej informowano, że imigrantów odnaleziono w kontenerach. Później sprostowano tę informację. Służby podały, że imigranci byli zamknięci w ciężarówkach.
W sprawie aresztowano czterech polskich kierowców pod zarzutem przemytu ludzi. Są teraz przesłuchiwani.
Nielegalni pasażerowie są przetrzymywani w porcie przez służby graniczne. Ci, którzy nie poproszą o azyl, zostaną deportowani. Wobec pozostałych zostanie wszczęta odpowiednia procedura imigracyjna.
Jak podkreślił Matthew Broad, do podobnego incydentu doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas w kontenerze w jednym z doków robotnicy odnaleźli 35 afgańskich uchodźców, wołających o pomoc. Jedna osoba wówczas zmarła                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  No  proszę  jacy  jesteśmy  zdolni  .  Jak  się  okazało  nasze  "  zdolności  "  są  wszechstronne. I  wszędzie   nas  pełno ,  wszędzie  pełno  też  i  o  nas  .  No  i  dobrze  kiedyś  ktoś  powiedział  ,  że  POLAK  wszystko  potrafi  szkoda  tylko  że  nie  pochwalimy  się  czymś  konstruktywnym  a  nie  handlem  ludźmi  .  Tylko  się  zastanawiam  czy  to  z  biedy  czy  głupoty  czy  ze  wszystkiego  naraz  .                                                                                                                                                                                                      gb                                                                                                                                                                                                                                                                                              


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz