2015/03/24

Pijany odbierał poród. Wkłuł się w główkę dziecka

W szpitalu Na Wyspie w Żarach pijany ginekolog odbierał poród. Robił to tak nieudolnie, że zamiast przekłuć pęcherz płodowy, wkłuł się w główkę dziecka. Obrażenia były na tyle poważne, że trafiło ono na oddział chirurgiczny szpitala w Zielonej Górze. Okazało się, że ginekolog miał blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Jak powiedział TVN24 Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, informację o zdarzeniu

policjanci otrzymali w niedzielę wieczorem od ojca dziecka, które miało się urodzić. - Oficer dyżurny policji został powiadomiony przez ojca dziecka, które miało się narodzić, o podejrzeniu wykonywania przez jednego z ginekologów czynności służbowych w stanie nietrzeźwości - wyjaśnił Buśko.
Dobra opinia
Decyzją dyrekcji szptala lekarz został zawieszony. Wiadomo, że jest doświadczonym ginekologiem z długoletnim stażem i cieszył się opinią fachowca.
Śledczy przesłuchują pracowników szpitala oraz rodziców dziecka. Czekają też na opinię biegłych, którzy orzekną czy ginekolog przyczynił do zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka oraz matkI  .                                                                                                                                                                                                      
                                                                                                                                                                        I znowu  lekarz  !  .  Tym  razem  lekarz  ginekolog - położnik  odbierał  poród   nawalony  .  Był  do  tego  stopnia  w  stanie  nietrzeżwości   że  .....................................  pomylił  pęcherz  płodowy  z  ........................  główką   dziecka  .  No  cóż  on  był  pijany  ale  położna  ????  .  Przecież  też  dużo  umie  a  pęcherz  płodowy  to  nie  kamień  i  bardzo  łatwo  go  przebić  .  Skoro  kilka  razy  zmieniał  igły  był  to  sygnał  że  coś  jest  nie  tak  .  Poza  tym  położne  musiały  wiedzieć  że  położnik  jest  pijany  i  powinni  poprosić   innego  lekarza  .  Nieraz  głupia  solidarność  może  źle  się  skończyć  .  Do  tego  niektóre  źródła  podają  że  nie  miał  prawa  wykonywania  zawodu  bo  został  mu  zabrany  za  pijaństwo  .  Jednakże  jest  to  informacja  nie  sprawdzona  bo  ile  źródeł  tyle  sprzecznych  informacji  . Bezspornym  jest  natomiast  to  że  uszkodził  dziecku  główkę  bo  kilkakrotnie  wbijał  w  główkę  dziecka  igłę  i  mało  brakło  a  doszłoby  do  uszkodzenia  mózgu  .  Może  tym  razem  sąd  go  potraktuje  ostrzej   ,  póki  naprawdę  nie  zrobi  komuś  krzywdy  .                                                                                                                                                                                 TO  OPINIE  CZYTELNIKÓW  :      gawlowicz 
Sam mam trzy mięsięczne dziecko i nie wiem co bym zrobił na miejscu tego ojca, ale chyba bym rozerwał tego gnojaa!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      znajduch84 
Policja powinna przeprowadzać badanie trzeźwości w szpitalach tak samo jak jest w innych zakładach pracy . Oczywiście mogą przeprowadzać taką kontrole inne służby nie koniecznie policja . TRAKTUJMY WSZYSTKICH RÓWNO .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Yacho603 
Panie Pukiel i pozostali od protestów natychmiast zarządajcie aby w regulaminie było zabronione wyciąganie wniosków dyscyplinarnych od lekarzy pijaków i alkoholików                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          bodziak2 
liptad, ciebie najwyraźniej też ktoś w główkę ukłuł, tyle że nie igłą a łomem.
To bardzo przykra sprawa. Rodzice powinni postawić się twardo i doprowadzić do zwolnienia takiego lekarza i pozbawienia go pozwolenia na wykonywanie zawodu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         albertt 
Czy ten pijak był w szpitalu sam ? Nikt z pozostałego personelu nie widział , że jest spity ? A gdzie reszta wesołej kompanii dalej pracuje na bani ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            cynamonn 
Partacze i tyle!!! Ja tez trafiłam na taki personel w szpitalu gdzie przyczynili sie do smierci mojego dziecka podczas porodu ;(                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
SDRavic 
Ten Doktor pracuje 30 lat, około 3000 dyżurów. Średnio 2-3 porody.. To NAPRAWDĘ BARDZO DOŚWIADCZONY POZNIK. Ale teraz wszyscy widza pijaka... A nie te setki uratowanych dzieciaków przestają mieć znaczenie.... Oczywiście jest winny... Stało sie, ale nie można nie widzieć dobra, które uczynił przez te 30 lat... Nie wiecie, o czym mówicie.. Szpital straci najbardziej doświadczonego poloznika...                                                                                                              
                                              gb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz