2015/03/24

Zabrze: prawie 40 dzieci trafiło do szpitala z objawami zatrucia

Zabrze: prawie 40 dzieci trafiło do szpitala z objawami zatrucia

Pra­wie 40 dzie­ci ze szko­ły pod­sta­wo­wej w Za­brzu tra­fi­ło  do szpi­ta­li z ob­ja­wa­mi za­tru­cia po­kar­mo­we­go – bó­la­mi głowy i brzu­cha. Spra­wę wy­ja­śnia po­li­cja i służ­by sa­ni­tar­ne. Praw­do­po­dob­ną przy­czy­ną za­tru­cia jest mleko.
Foto: ShutterstockZabrze: prawie 40 dzieci trafiło do szpitala z objawami zatrucia
Rzecz­nik za­brzań­skiej po­li­cji aspi­rant szta­bo­wy Marek Wy­pych po­wie­dział, że w po­łu­dnie ucznio­wie Szko­ły Pod­sta­wo­wej nr 2 w Za­brzu za­czę­li zgła­szać na­uczy­cie­lom, że źle się czują; głów­ny­mi ob­ja­wa­mi były bóle głowy oraz brzu­cha, nie­któ­re dzie­ci wy­mio­to­wa­ły.

We­dług Sła­wo­mi­ra Grusz­ki z za­brzań­skie­go ma­gi­stra­tu na bóle uskar­ża­ło się w sumie 39 dzie­ci z klas 4-6. Tra­fi­ły one do szpi­ta­li w Za­brzu, By­to­miu, Gli­wi­cach i Ru­dzie Ślą­skiej.
- Co naj­waż­niej­sze, z in­for­ma­cji, jakie do­cie­ra­ją od służb me­dycz­nych, wy­ni­ka, że stan zdro­wia dzie­ci ulega sys­te­ma­tycz­nej po­pra­wie i pierw­si mło­dzi pa­cjen­ci mogą już opusz­czać szpi­ta­le - za­zna­czył Wy­pych.
Ku­ra­to­rium Oświa­ty w Ka­to­wi­cach po­in­for­mo­wa­ło we wto­rek, że mo­ni­to­ru­je sy­tu­ację w szko­le oraz stan zdro­wia dzie­ci. - Na miej­scu była wi­ce­dy­rek­tor de­le­ga­tu­ry w Gli­wi­cach. Z wstęp­nych in­for­ma­cji wy­ni­ka, że dzie­ci nie wy­ma­ga­ją dłuż­sze­go po­by­tu w szpi­ta­lu - po­wie­dzia­ła rzecz­nicz­ka ku­ra­to­rium Anna Wie­trzyk.
W szko­le, w któ­rej do­szło do za­tru­cia, pra­co­wa­li po­li­cjan­ci oraz przed­sta­wi­cie­le służb sa­ni­tar­nych z Za­brza i Gli­wic. Za­bez­pie­czy­li m.​in. kar­to­ni­ki z mle­kiem, które dzie­ci we wto­rek otrzy­ma­ły w trak­cie lek­cji. - Nie ozna­cza to jed­nak, że to wła­śnie wy­da­ne mleko spo­wo­do­wa­ło za­tru­cie uczniów. Bę­dzie to pewne po ba­da­niach - za­zna­czył Wy­pych.
Po­li­cjan­ci i dy­rek­cja szko­ły pro­szą ro­dzi­ców, by kon­tak­to­wa­li się z Cen­trum Pe­dia­trii w Za­brzu przy ulicy 3 Maja, jeśli u in­nych dzie­ci do­le­gli­wo­ści także się po­ja­wią.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz