Ponad połowa Polaków uważa, że wprowadzenie euro to zły pomysł
25.03.2015 17:29 , ostatnia aktualizacja 25.03.2015 17:31
Co dziesiąty badany (10 proc.) ma trudności z jednoznaczną odpowiedzią na to pytanie.
O wpływie wprowadzenia walutyeuro w Polsce na sytuację gospodarstw domowych jest przekonana zdecydowana większość Polaków. Przy czym przeważają opinie, że wpływ ten będzie negatywny: 67 proc. Polaków uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na sytuację ich gospodarstw domowych. Przeciwnego zdania jest 14 proc. badanych, którzy spodziewają się pozytywnych zmian. 10 proc. badanych uważa, że przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na sytuację ich gospodarstwa domowego. 9 proc. ankietowanych natomiast nie ma sprecyzowanej opinii.
Połowa Polaków (53 proc.) jest zdania, że waluta euro wpłynie niekorzystnie na polską gospodarkę. Przeciwnego zdania jest jedna czwarta badanych (24 proc.), a 8 proc. uważa, że wejście Polski do strefy euro nie wpłynie na stan polskiej gospodarki. 15 proc. ankietowanych nie potrafi wypowiedzieć się w tej kwestii jednoznacznie.
49 proc. ankietowanych uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na poczucie tożsamości narodowej. O korzystnym wpływie wspomina 15 proc. ankietowanych, natomiast zdaniem 23 proc. Polaków przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na naszą tożsamość narodową.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-18 marca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Tak więc przeciwnikami euro są przeciętni Kowalscy którzy zdają sobie sprawę że to by ich zrujnowało . Zwolennicy euro to bogacze . Obojętne to jest być może tym którzy pracują na zachodzie i tam jest już euro . Ale jak widać jeśli chodzi o kasę to Polacy są na ogół zgodni . Z euro by było tak jak z unią . Narobiła masę szkód i doprowadziła do destabilizacji polskie rolnictwo . Wtedy byliśmy na wejściem do unii bo nas mamili wielką kasą . Dziś pomni doświadczeniem wiemy że nie jest tak słodko . Nikt nie mówi że będzie lepiej czy gorzej tylko namawiają bo ci co to robią srają forsą i im wsi ryba . gb
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz