2015/03/25

PRZECIĘTNEGO Kowalskiego nie stać na wprowadzenie euro w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!

Ponad połowa Polaków uważa, że wprowadzenie euro to zły pomysł

25.03.2015 17:29 , ostatnia aktualizacja 25.03.2015 17:31
52 proc. Polaków uważa, że wprowadzenie w naszym kraju euro będzie czymś złym. Przeciwnego zdania jest 15 proc. badanych, natomiast 23 proc. sądzi, że zamiana złotego na euro nie będzie ani czymś dobrym, ani czymś złym - wynika z sondażu TNS Polska
Co dziesiąty badany (10 proc.) ma trudności z jednoznaczną odpowiedzią na to pytanie.
O wpływie wprowadzenia walutyeuro w Polsce na sytuację gospodarstw domowych jest przekonana zdecydowana większość Polaków. Przy czym przeważają opinie, że wpływ ten będzie negatywny: 67 proc. Polaków uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na sytuację ich gospodarstw domowych. Przeciwnego zdania jest 14 proc. badanych, którzy spodziewają się pozytywnych zmian. 10 proc. badanych uważa, że przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na sytuację ich gospodarstwa domowego. 9 proc. ankietowanych natomiast nie ma sprecyzowanej opinii.
Połowa Polaków (53 proc.) jest zdania, że waluta euro wpłynie niekorzystnie na polską gospodarkę. Przeciwnego zdania jest jedna czwarta badanych (24 proc.), a 8 proc. uważa, że wejście Polski do strefy euro nie wpłynie na stan polskiej gospodarki. 15 proc. ankietowanych nie potrafi wypowiedzieć się w tej kwestii jednoznacznie.
49 proc. ankietowanych uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na poczucie tożsamości narodowej. O korzystnym wpływie wspomina 15 proc. ankietowanych, natomiast zdaniem 23 proc. Polaków przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na naszą tożsamość narodową.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-18 marca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Tak  więc  przeciwnikami  euro  są  przeciętni  Kowalscy  którzy  zdają  sobie  sprawę  że  to  by  ich  zrujnowało  . Zwolennicy  euro  to  bogacze .   Obojętne  to  jest  być  może  tym  którzy  pracują  na  zachodzie  i  tam  jest  już  euro .  Ale  jak  widać  jeśli  chodzi  o  kasę  to  Polacy  są  na  ogół  zgodni  . Z  euro  by  było  tak  jak  z  unią  .  Narobiła  masę  szkód  i  doprowadziła  do  destabilizacji  polskie  rolnictwo  .  Wtedy  byliśmy  na  wejściem  do  unii  bo  nas  mamili  wielką  kasą   .  Dziś  pomni  doświadczeniem  wiemy  że  nie   jest  tak  słodko  .  Nikt  nie  mówi  że  będzie  lepiej  czy  gorzej  tylko  namawiają  bo  ci  co  to  robią  srają  forsą  i  im  wsi  ryba .                                                                                                                                                                                                                    gb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz