2015/03/25

Obchody 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej w Parlamencie Europejskim


Dodano: 25.03.2015 [12:17]
​Obchody 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej w Parlamencie Europejskim - niezalezna.pl
foto: prezydent.pl
Wczoraj z inicjatywy delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Smoleńsk. 10.04.2010. Pamiętamy” a następnie premiera filmu Marii Dłużewskiej „Dama” poświęconego śp. Marii Kaczyńskiej. Wystawę zorganizowała europosłanka Beata Gosiewska. Wydarzenie patronatem objęła Marta Kaczyńska. Autorem wystawy zawierającej ponad 20 zdjęć jest Stanisław Markowski.

- Każda rocznica tragedii smoleńskiej jest bolesna. W Smoleńsku straciliśmy przyjaciół, a niektórzy z nas – także swoich bliskich. Cała Polska straciła swoich politycznych przywódców – mówił Ryszard Legutko, przewodniczący delegacji PiS w PE. - Uznaliśmy, że zdjęcia będą najlepszym sposobem utrwalenia atmosfery rocznicy katastrofy, która wciąż głęboko tkwi w naszej świadomości. Słowa nie są tu potrzebne – artysta mówi obrazem – dodał europoseł PiS.



W wydarzeniu uczestniczyło wielu przedstawicieli Polonii jak również europosłowie z Syedem Kamallem, przewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na czele. - Ta wystawa w bardzo silny sposób ilustruje skalę wydarzeń w Smoleńsku, godność, z jaką odbyły się pogrzeby 96 ofiar i ciągłe wątpliwości i protesty w związku ze śledztwem. Dziś jesteśmy tu razem, by w duchu międzynarodowej solidarności upamiętnić ofiary katastrofy, w tym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę Marię i 94 innych przedstawicieli państwa polskiego – powiedział Syed Kamall.

- Dla mnie to tragedia osobista, ale też jest to tragedia wszystkich Polaków, którzy od pięciu lat nie mogą dowiedzieć się prawdy o tym, jak został zabity ich prezydent i elita polskiego narodu – mówiła Beata Gosiewska.  - Wyjaśnianie tej katastrofy od strony prawnej jest haniebne – podstawą jest ustne ustalenie Donalda Tuska z Władimirem Putinem. Czy w jakimś kraju tak wyjaśnia się katastrofy, w których ginie głowa państwa? – pytała europosłanka PiS.

Stanisław Markowski podkreślił, że nie kryje wzruszenia z faktu, iż mógł przygotować wystawę i wziąć udział w jej otwarciu i powiedział, że „cel tej wystawy jest skierowany do Państwa serc”.

Następnie w PE odbyła się premiera filmu Marii Dłużewskiej „Dama” poświęconego śp. Marii Kaczyńskiej. W wydarzeniu wzięła udział m.in. Hanna Foltyn-Kubicka, była europosłanka i przyjaciółka śp. Pary Prezydenckiej. „To jest historia wielkiej damy, ale i zwyczajnej kobiety. Chodziło o to, by stłuc to krzywe zwierciadło, w którym pokazywano Marylkę i Leszka” – mówiła Hanna Foltyn-Kubicka. - Prezydenta znał każdy, natomiast Maria Kaczyńska, moja kochana Marylka, żyła trochę w cieniu – dodała.

Maria Dłużewska opowiadała o swoich wrażeniach związanych z przygotowaniem filmu, nie kryjąc, że życie i osoba Marii Kaczyńskiej bardzo ją ujęły.„Strasznie było mi żal, tego co mówili [bohaterowie filmu] i jak im bardzo pusto bez niej” – mówiła Dłużewska.                                                                                                          
                                                                                                                     Dopóki  nie  zostanie  wyjaśniona  prawdziwa  przyczyna  katastrofy  smoleńskiej  dopóty  będziemy  to  drążyć  .  Nie  pomaga  absolutnie  informacja  hahmencenia  Tuska  z  Putinem  .   Ale  w  życiu  tak  jest  poukłdane  że  prawda  zawsze  wyjdzie  na  jaw  wcześnej  czy  pózniej  bo  zawsze  znajdzie  się  ktoś  komu  może  rozwiązać  się  język  .   Jasno  widać  że  Jarosław  nie  odpuści  dopóki  żyje  bo  stracił  brata  bliżniaka  a  to  boli  .  I  są  jeszcze  rodziny  pozostałych  ofiar  które  też  chcą  wiedzieć  co  się  stało  z  ich  najbliższymi  .                                                        A  mnie  przez  cały  czas  nie  daje  spokoju  fakt  dlaczego  3/4  naszego  rządu  leciało  jednym  samolotem  .  Tego  się  nie  praktykuje  . Głowa  państwa  czyli  Prezydent  leci  z  małżonką  oraz  obstawą    jednym  samolotem  ,  a  pozostałymi  samolotami  leci  reszata  rządu  a  przy  takiej  ilości ludzi  jeszcze  co  najmniej  w  dwóch  .  A  jak  jeszcze  do  tego  dodać  że  jak  przyleciały  trumny  ze  zwłokami  PREZYDENA  I  JEGO  MAŁŻONKI  -   Tusk  i  Komorowski  śmiali  się  w  najlepsze  pochłonięci  dyskusją   to  co  mam  myśleć  ?? .  Może  się  czepiam  ale  już  tak  mam  .  W  tym  wypdku  jednak  jak  dodam  dwa  do  dwóch  -  cztery  mi  niestety  nie  wyjdzie  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!                                                                                                                                                                                                                                                      gb                                                                                                                                                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz