2015/03/25

Udaremniono przemyt papierosów za 1,5 mld zł

Dodano: 25.03.2015 [07:43]
Udaremniono przemyt papierosów za 1,5 mld zł - niezalezna.pl
foto: Straż Graniczna
Funkcjonariuszom Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej udało się zatrzymać wyjeżdżający z podgrójeckiej fabryki tytoniu samochód ciężarowy cały wypełniony papierosami bez polskich znaków skarbowych. Rozbito również międzynarodową grupę przestępczą, która przemycała i produkowała papierosy. Zabezpieczono co najmniej 2,5 mln kilogramów nielegalnego tytoniu i krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 1,5 mld złotych.

Śledztwo w sprawie największej w Europie produkcji nielegalnych papierosów trwało ponad rok. Towar trafiał do krajów Europy Zachodniej. W grupie działali m.in. Polacy i jeden Ormianin. Przeszukano jedną z fabryk, gdzie znaleziono kolejne 14 mln sztuk papierosów wartych 9 mln złotych, a do tego ogromne ilości krajanki tytoniowej i tytoniu liczone w milionach kilogramów. Tytoń składowany był w ponad 12 tysiącach pudeł po ok. 200 kg w każdym. Pochodził m.in. z Ameryki Płd. Azji, Afryki i Bałkanów. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze natrafili również na 33 mln złotych w gotówce. Zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz