Kobieta straciła dziecko w szpitalu w Zawierciu. Prokuratura wszczęła śledztwo
Patryk Drabek
AKTUALIZACJA:

- Jesteśmy w szoku. Ta sytuacja jest nie do opisania. Po prostu to dziecko zostało zamordowane - mówią członkowie rodziny kobiety.
Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.
- Przyjęliśmy takie zawiadomienie. Wszczęliśmy śledztwo pod kątem artykułu 155 kodeksu karnego (Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - dop. red.). Czekamy na dokumentację ze szpitala, a zdecydowano także o powołaniu biegłego do przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok - przekazał prokurator Grzegorz Trela, prokurator rejonowy w Zawierciu.
Obecnie w szpitalu w Zawierciu trwa spotkanie w tej sprawie. Czekamy na komentarz przedstawicieli lecznicy.
Na początku przyszłego tygodnia zostanie ustalony termin sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach.
- Wyniki sekcji wskażą nam kierunki dalszych działań - podkreśla prokurator Grzegorz Trela
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz